Sosyal Kooperatif Treni Eskişehir'de!

SOSYAL KOOPERATİF TRENİ ESKİŞEHİR'DE İDİ...
     Kooperatifçilik kültürünün yaygınlaştırılması, “Sosyal Kooperatif” kavramının daha iyi anlaşılması, yeni nesil kooperatifçiliğe ilişkin tartışma ve paylaşım ortamı oluşması için “Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni” 1 Ekim’de yola çıktı.
    30 Eylül 2018 Pazar günü saat 16:00 da Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi'nde Moderatörler eşliğinde 48 saat sürecek olan  Sosyal Kooperatifçilik Hackothonu başlangıcı yapıldı.
    01 Ekim 2018 Pazartesi Günü Eskişehir İstasyonu'nda olan Sosyal Kooperatif Treni Mehteran Gösterisi ve Yöresel Folklor Gösterisi ile karşılandı. Kooperatifçilik Genel Müdürü Sayın  Arif Sami SEYMENOĞLU ve Eskişehir Valisi Sayın ÖZdemir ÇAKACAK'ın konuşmalarının ardından sosyal kooperatif standları gezildi.   
      02 Ekim 2018 Salı günü  Kooperatifçilik Genel Müdürü  Sayın Arif Sami SEYMENOĞLU, Vali Yardımcısı Sayın Akın AĞCA ve Ticaret Uzmanı Sayın Rabia Gökçen MERT KORKMAZ'ın katılımları ve moderatörler eşliğinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde Çocuklar İçin Kodlama Atölyesi yapıldı. 
    Saat 10.00'da Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda yoğun katılım ile "Sosyal Kooeratif" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı da sosyal kooperaitfler tanıtıldı ve gelen sorular yanıtlandı.
    Saat: 14.30'da Osmangazi Üniversites, İİBF'de Prof Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu'nda "Sosyal Kooperatif, İlham Verenler Söyleşisi" yapıldı. Söyleşi de konuşmacı olarak; Ticaret Bakanlığı Uzmanı Rabia Gökçen MERT KORKMAZ, Genç İşi Kooperatifi Kurucu Ortağı Mehmet KUZU, Başka Bir Okul Mümkün Kooperatif Temsilcisi Levent KAHRAMAN, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Esra ARSLAN ve kapanış konuşmasını yapmak üzere Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami SEYMENOĞLU görev aldılar.
 Saat: 16.00'da S.S. Eskişehir Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi Özel Yaşam İlkokulu ziyareti yapıldı. 
 Saat:17.00' de Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi'nde Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu Ödül Töreni düzenlendi. Törende Birincilik Ödülüne Yeşil Hayat Projesi, İkincilik Ödülüne Engeller Tebessüm Olsun Projesi, Üçüncülük Ödülüne Atlı Yaşam Gençlik Merkezi Projesi layık görüldü.​​