17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahilik Haftası Eskişehir’de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

     31. Ahilik Haftası 17-23 Eylül 2018 Tarihleri arasında ilimizde coşku ile kutlandı. 
    17 Eylül Pazartesi gübü Çelenk Sunma Töreni ile başlayan etkinlik Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK'ın İl Kutlama Komitesi'nce makamında ziyareti ile devam etmiştir.Aynı gün İlin Ahisine , İlin Kalfasına,İlin Çırağına şed kuşatma ve giydirme töreninin yapılması, mesleğinde örnek olan tacir, esnaf ve sanatkarlara plaket verilmesi, tiyatro gösterisi ve yemek ikramı ile devam etmiştir. 
    18 Eylül Salı günü Şeyh Şehabettin Türbesi Ziyareti ve Dua yapılmıştır. Aynı gün Mihallıççık ilçesinde tiyatro gösterisi, mehteran gösterisi ve ahilik aşı ikramı ile devam etmiştir.
    19 Eylül Çarşamba günü Panel düzenlenmiştir. Panelin konusu Eskişehir Mevlevihanesi'nde Sanat ve Meslek Eğitimi, Ahilik Yemininin Dayandığı İslami Referanslar,Ahiliğin Toplumu Kaynaştırmada Üstlendiği Sorumluluk olarak gerçekleşmiştir.Panelde konuşmacı olarak Prof. Dr. Hasan Hüseyin ADALIOĞLU, Dr. Öğr. Üy. Erşahin Ahmet AYHÜN, Araştırma Gör. Enes DEPE katılmışlar.Panel sonunda Sivas'ta düzenlenen "12. Uluslararası Meb Robot Yarışması"nda Dünya'da Dereceye Giren ve Bursa'da düzenlenen "4. Liseler Arasında Tasarla/Yap/Uçur İnsansız Hava Araçları Yarışması"nda Türkiye'de Dereceye Giren Öğrenciler ödüllendirilmiştir.
    20 Eylül Perşembe günü valilik Meydanı'nda Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler Fotoğraf Sergisi açılmıştır. Aynı günün akşamında mehteran eşliğinde esnaf yürüyüşü düzenlenmiş sonunda ahilik aşı ikramı ve Mithah KÖRLER konseri gerçekleştirilmiştir. 31.            Ahilik Haftasının son gününde ise Reşadiye Camii'nde mevlid ve Hutbe okunmuştur. Ahilik Haftasına  her yıl olduğu gibi bu yıl da halkın katılımı yoğun olmuştur.